Як стати сурогатною мамою

„Діти - це любов, що стала зримою.“ Новаліс

Для бездітної пари сурогатне материнство за певних медичних показань є єдиним способом мати свою, генетично рідну дитину. Тому участь жінок – сурогатних матерів у таких програмах справедливо можна вважати гуманним актом розуміння і співпраці, що приносить як матеріальну компенсацію, так і моральне задоволення від користі, яка йде на благо суспільства. Адже ніхто не в змозі оцінити, скільки щастя приносить батькам, що зневірилися у досягненні своєї мрії, народження власного малюка. Що стосується міжнародного досвіду, то Європейське товариство репродукції людини та ембріології (ESHRE) вважає сурогатне материнство морально прийнятним методом лікування безпліддя.

Які вимоги ставляться до жінки, яка виявила бажання взяти участь у програмі в якості сурогатної матері:
- вік від 20 до 35 років;
- наявність власної здорової дитини(дітей);
- міцне фізичне здоров’я (відсутність інфекційних та серйозних хронічних захворювань, проходження попередніх вагітностей і пологів без ускладнень);
- відсутність шкідливих звичок;
- відсутність проблем із законом;
- відмінне психічне здоров'я.

Відносини між сурогатною матір’ю та генетичними батьками формалізуються шляхом укладення договору про виношування дитини. Відповідно до цього договору сурогатна мати зобов’язується виносити, народити і передати народжену нею дитину генетичним батькам, виконуючи при цьому всі зазначені у контракті умови щодо участі у необхідних медичних процедурах та дотримання здорового способу життя під час вагітності, а генетичні батьки зобов’язуються компенсувати послуги сурогатної матері. У договорі про сурогатне материнство ціна, яка правило, складається із двох частин. По-перше, подружжя має відшкодувати сурогатній матері витрати, пов’язані з виконанням нею договору (медичне обстеження, купівля лікарських засобів, інколи проживання, витрати на телефонний зв’язок з генетичними батьками, придбання спеціального одягу на ін.). Другою складовою є власне винагорода за виношування та народження дитини.

Разом з тим, слід мати на увазі, що царина сімейно-правових відносин, пов’язана з використанням допоміжних репродуктивних технологій, є відносно новою, і, на жаль, величезна кількість проблемних питань все ще залишається поза сферою правового регулювання. Тому до складання і оформлення договору про виношування дитини вкрай бажано залучити професійного юриста, що дозволить належним чином захистити інтереси як сурогатної матері і генетичних батьків, так і майбутньої дитини.

Зважившись на участь у програмі сурогатного материнства, пам’ятайте, що виношування «чужої» дитини – відповідальний крок, і підходити до нього вкрай дбайливо. Багато у чому успішність програми сурогатного материнства залежить саме від ставлення сурогатної матері та її налаштування. Якщо Ви з самого початку готові подолати усі складнощі задля того, щоб подарувати радість материнства бездітній парі, для якої сурогатне материнство є останньою надією мати власну дитину, звертайтеся до нашої компанії, і ми допоможемо Вам знайти пару генетичних батьків, які потребують Вашої допомоги, кваліфіковано оформити усі необхідні документи та забезпечимо психологічну підтримку на всіх етапах програми.