Супровід лікувальних програм ДРТ

„Дитина народжує батьків.“ Станіслав Єжи Лєц

На жаль, проблема безпліддя актуальна як в Україні, так і у всьому світі. За статистикою дане захворювання зачіпає кожну сьому пару. В Україні допоміжні репродуктивні технології (тобто методики лікування безпліддя, за яких маніпуляції з репродуктивними клітинами, окремі або всі етапи підготовки репродуктивних клітин, процеси запліднення і розвитку ембріонів здійснюються поза межами організму жінки) почали застосовуватись з 1987 року, і досягли на сьогоднішній день високого світового рівня.

Зокрема, до методів допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) належать запліднення in vitro (у пробірці), стимуляція овуляції, внутрішньоматкова інсемінація, донація репродуктивних клітин та сурогатне материнство.

Для багатьох пар репродуктивна медицина стає справжнім порятунком у здійсненні мрії про народження власної дитини. Водночас, проходження лікувальних програм ДРТ нерідко потребує від майбутніх батьків не тільки значних фізичних і емоційних зусиль, а і належного юридичного оформлення відносин з клінікою репродуктивної медицини та у деяких випадках з іншими учасниками медичних процедур, як це має місце у програмах сурогатного материнства. Оскільки кожна методика ДТР має свої особливості, єдиного шаблону договору, який би містив усі необхідні умови та був би вагомим інструментом захисту прав пацієнтів, немає. Потреба у складенні кількох

варіантів договору та супровідних документів (інформованих згод) виникає навіть щодо одного методу ДРТ, оскільки від варіантів використання біологічного матеріалу відповідно змінюється обсяг медичної послуги.

Також хотілося б зазначити, що правове забезпечення програм допоміжних репродуктивних технологій є відносно новою сферою і балансує на межі сімейного, цивільного та медичного права, що вимагає від юристів спеціальних знань у зазначених галузях. До того ж, на сьогоднішній день відсутня довершена нормативно-правова база, якою би регулювалися усі нюанси застосування допоміжних репродуктивних технологій.

Практика правового забезпечення лікувальних програм ДРТ є особливим фокусом діяльності компанії «УкрЛегіс», і наші фахівці докладають значних зусиль задля підтримки високого кваліфікаційного рівня в цій сфері, використовуючи як міжнародний досвід ведення подібних програм, так і власні багаторічні напрацювання.

Наша компанія є членом Всеукраїнської фундації компаній із організаційно-правового забезпечення програм допоміжних репродуктивних технологій, метою створення якої, є, зокрема, забезпечення законності та прозорості надання організаційних та правових послуг у сфері ДРТ, підтримка високих професійних стандартів якості обслуговування замовників програм новітніх репродуктивних технологій та удосконалення нормативно-правового регулювання процесу надання послуг у царині репродуктивної медицини.

Тому якщо Ви потребуєте професійної підтримки під час проходження тієї чи іншої програми із застосуванням сучасних репродуктивних технологій, ми із задоволенням ознайомимо Вас із вимогами чинного законодавства України у цій галузі та допоможемо у оформленні усіх необхідних документів, щоб мінімізувати можливі ризики та оптимально захистити права учасників лікувальної програми. Враховуючи особливо уразливий характер справ, пов’язаних із використанням ДРТ, у нашій компанії також працюють кваліфіковані психологи, чия допомога на певних етапах є запорукою успішного перебігу програми.