Укладення шлюбу і правовідносини подружжя

„Шлюбний союз - перша ступінь людського суспільства.“ Цицерон

За статистичними даними в Україні понад 13 мільйонів сімей. З такою кількістю не може змагатися жоден з інших відомих суспільству осередків. Не можуть вони змагатися і за вагою тих соціальних функцій, які ніхто, крім неї, виконати не може. Першою із таких функцій є народження та виховання Людини. Саме тому сім’я є основним осередком суспільства. При цьому шлюбна форма організації сімейного життя завжди була і продовжує залишатися основною, бажаною, домінуючою.

Разом з тим, наближення до такого радісного, етапного, доленосного акту цивільного стану як укладення шлюбу потребує ретельної підготовки та інколи пов’язане зі збором значної кількості документів, особливо у випадках, коли мова йде про наречених, для яких це не перший шлюб, або коли мова йде про укладення шлюбу з іноземцем.

Водночас, укладення шлюбу обумовлює виникнення взаємних прав та обов’язків подружжя, з якими вони повинні бути обізнані, щоб уникнути непорозумінь у майбутньому. Тому протягом останніх років українці почали дедалі частіше укладати шлюбні договори, які здатні розв’язати значну частину проблем, що випливають із шлюбних відносин чи у зв’язку з ними. Адже у шлюбному договорі можна встановити режим майна подружжя або порядок користування ним, закріпити домовленість про проживання в житловому приміщенні, що належить на праві особистої власності одному з подружжя, передбачити надання утримання одному з подружжя, а також будь-які інші умови, що врегульовують майнові відносини між чоловіком і дружиною. У випадку відсутності шлюбного договору суперечки між подружжям вирішуватимуться згідно з положеннями чинного сімейного законодавства, що не завжди є швидким та зручним шляхом.

У разі виникнення будь-яких питань стосовно порядку реєстрації шлюбу та правовідносин подружжя адвокати компанії «УкрЛегіс» із задоволенням допоможуть Вам. Зокрема, пропонуємо у цій сфері наступні послуги:
- надання консультацій стосовно права на шлюб, реєстрації шлюбу та правового режиму майна подружжя;
- підготовка заяви до суду про надання права на шлюб;
- складання проекту шлюбного договору;
- складання проекту договору між чоловіком і дружиною про надання утримання або договору про припинення права на утримання у зв’язку з набуттям права власності на нерухоме майно чи одержання одноразової грошової виплати;
- стягнення аліментів на користь одного з подружжя у судовому порядку;
- надання правової допомоги при укладенні договорів подружжя щодо регулювання режиму майна;
- встановлення режиму окремого проживання подружжя та інші послуги.