Спадкування

„Сім'я - це візерунчаста павутина. Неможливо торкнути одну її нитку, не викликавши при цьому вібрації всіх інших. Неможливо зрозуміти частинку без розуміння цілого ...“ Діана Сеттерфілд "Тринадцята казка"

З прийняттям у 2003 р. Цивільного кодексу України у нашій державі відбулася реформа спадкового права, проведення якої обумовлене багатьма чинниками, зокрема, переходом від ідеології радянського суспільства до відносин ринкової економіки. З теоретичної точки зору, корінна відмінність спадкового права за новим Цивільним кодексом України 2003 року від попередніх кодексів радянських часів полягає не тільки в збільшенні кількості статей, що регулюють цю царину відносин, а й в новій методології спадкування. Зокрема, положення чинного цивільного законодавства істотно розширили коло спадкоємців, наділили спадкоємців правом зміни черговості спадкування та зміни розміру частки у спадщині тощо.

Однак, окремі положення спадкового прав до цього часу залишаються не в повній мірі опрацьованими на практиці, а колізії нормативно-правових актів з їх фактичною реалізацією викликають низку проблем, з якими доводиться стикатись як нотаріусам, так і самим спадкоємцям, а також судовим органам при вирішенні справ, пов’язаних зі спадкуванням.

До того ж, оформлення спадкових права на окремі види майна і надалі продовжують зазнавати новел. Наприклад, суттєва реформа торкнулася оформлення права на спадкування нерухомого майна – з 1 січня 2013р. державна реєстрація таких прав проводиться структурними підрозділами Міністерства юстиції України, що забезпечують реалізацію повноважень Державної реєстраційної служби та нотаріусами як спеціальними суб’єктами, на яких відтепер покладаються функції державного реєстратора прав на нерухоме майно.

Ми розуміємо, що відносини спадкування, перш за все, пов’язані з втратою близької людини, і тому готові запропонувати необхідну підтримку та допомогти у складний період життя розібратись, яким чином необхідно діяти, щоб у встановлені строки оформити належні на підставі закону або заповіту права на спадкування. Зокрема, правова допомога може знадобитись з наступних питань: - оформлення права на спадщину за законом або заповітом;
- складання проекту заповіту або спадкового договору;
- визнання заповіту недійсним;
- призначення додаткового строку на прийняття спадщини;
- реалізація права на обов’язкову частку у спадщині;
- врегулювання суперечок, пов’язаних з розподілом спадкового майна;
- встановлення у судовому порядку фактів, які мають юридичне значення;
- з’ясування положень законодавства щодо оподаткування спадщини та ін.