Розірвання шлюбу/визнання шлюбу недійсним

„Сім'ї ніхто не руйнує... Вони руйнуються самі.“ Ерл Стенлі Гарднер "Сокира помсти"

Стабільність шлюбу значною мірою залежить від рівня взаємної турботи з боку кожного з подружжя. Сімейне законодавство України схиляє сім’ї до толерантності, терпимості у шлюбі, спрямовує на спокійне, інтелігентне залагодження колізій життєвих звичок та індивідуальних рис характеру. Однак, розлад подружніх відносин, відсутність спільних поглядів на життя, матеріальні негаразди можуть призвести до неможливості подальшого спільного подружнього життя та збереження шлюбу.

Процес розірвання шлюбу стосується різноманітних сфер життя осіб, які у ньому перебували, у зв’язку з чим внаслідок розлучення постає багато питань: юридичне оформлення розірвання шлюбу в органі реєстрації актів цивільного стану або суді, поділ майна, набутого у шлюбі, визначення місця проживання після розлучення, забезпечення утримання для колишньої дружини або чоловіка тощо. Особливим випробуванням розірвання шлюбу стає за наявності спільних дітей, коли поряд з вирішенням нагальних питань щодо вибору місця їх проживання та утримання, колишньому подружжю необхідно потурбуватися про головне: зберегти взаємну повагу один до одного як до матері та батька дитини і забезпечити дитині максимум психологічної захищеності.

Якщо Ваш шлюб з тих чи інших причин зазнав краху, юристи компанії «УкрЛегіс» допоможуть Вам формалізувати розірвання шлюбу у позасудовому або судовому порядку та знайдуть індивідуальний підхід до вирішення всіх існуючих проблемних питань, щоб звести до мінімуму моральні та душевні страждання, а також мінімізувати матеріальні затрати, які виникають у зв'язку з процесом розлучення.

Від розірвання шлюбу слід відрізняти визнання шлюбу недійсним: розірвати можна лише шлюб, який було укладено відповідно до закону, у той час як недійсним визнається шлюб, який було укладено з порушенням закону. При цьому вимагати розірвання шлюбу може тільки подружжя, а позов про визнання шлюбу недійсним може бути пред’явлений будь-якою особою, права якої порушені внаслідок укладення такого шлюбу. Згідно з чинним Сімейним кодексом України шлюб є недійсним або може бути визнаний недійсним на підставі порушення вимог, встановлених законодавством щодо укладення шлюбу, до яких, зокрема, належать: недосягнення шлюбного віку, перебування у іншому зареєстрованому шлюбі, наявність близького кровного споріднення між подружжям, нездатність особи в момент реєстрації шлюбу усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, відсутність взаємної обізнаності подружжя про стан здоров’я. У цій сфері окрему категорію становлять справи, пов’язані з визнанням шлюбу фіктивним, тобто укладеним без наміру створити сім’ю та набуття прав і обов’язків подружжя.

Тому у випадку порушення Ваших прав унаслідок укладення шлюбу з недотриманням вимог закону Ви можете звернутися до нас за допомогою у складенні заяви до суду про визнання шлюбу недійсним та забезпеченням представництва Ваших інтересів у суді. Ми також допоможемо Вам подолати можливі негативні майнові наслідки недійсного шлюбу.